Jak odebrać informację o zwolnieniu ze składek?

Od wczoraj na indywidualne konta przedsiębiorców na platformie internetowej PUE ZUS wpływają informacje o realizacji złożonego przez nich wniosku dotyczącego zwolnienia z opłacania składek.
Koronawirus
pomorskie
11235
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
- Pomimo tego, że ktoś wnioskował o zwolnienie za trzy miesiące, nasza informacja dotyczy zwolnienia za marzec gdyż zwolnienie ze składek następuje po złożeniu deklaracji rozliczeniowych – zastrzega Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. - To oznacza, że przedsiębiorca dostanie osobno informację za każdy miesiąc dopiero po złożeniu przez niego dokumentów rozliczeniowych - wyjaśnia.

Aby odebrać na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) odpowiedź z ZUS, wystarczy zalogować się do swojego konta, wejść w dokumenty a potem w wiadomości. Dalej w skrzynce odbiorczej należy przejść do dokumentów wymagających poświadczenia odbioru.

Odbiór pisma trzeba potwierdzić jednym z dostępnych podpisów np. profilem zaufanym ePUAP lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Po podpisaniu pojawi się okno, w którym można wybrać wizualizację dokumentu w formacie PDF (po kliknięciu w link) lub dokument wydrukować.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
11235
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach