Powołano Fundację Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej

W połowie kwietnia br. do życia powołana została pierwsza w Polsce Fundacja Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej, założona przez największe branżowe podmioty – firmy Jorge, Super Power i Triplex. Misją Fundacji ma być przede wszystkim edukacja rynku w zakresie rodzajów, funkcjonalności oraz bezpiecznego korzystania z materiałów pirotechnicznych.
Fundacja Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej powstała w wyniku sygnałów, jakie przedstawiciele zrzeszonych w niej firm otrzymywali od swoich klientów. Chodziło przede wszystkim o potrzebę podtrzymania dobrego wizerunku branży pirotechnicznej i uświadomienie zainteresowanych środowisk w kwestii bezpiecznego użytkowania widowiskowych wyrobów pirotechnicznych.

Materiały pirotechniczne, potocznie znane fajerwerkami, chociaż w tej grupie jest też wiele innych rodzajów wyrobów, są głęboko zakorzenione w tradycji nie tylko Polaków, ale i wszystkich innych narodowości. Na całym świecie towarzyszą nie tylko obchodom Sylwestra i Nowego Roku, ale wielu ważnym wydarzeniom, takim jak imprezy okolicznościowe, koncerty a nawet wesela – mówi Magdalena Rytel, Prezes Fundacji. Tworząc Fundację Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej myśleliśmy nie tylko o upowszechnieniu wiedzy na temat materiałów pirotechnicznych, ale przede wszystkim o rozwijaniu świadomości społecznej względem ich bezpiecznego użytkowania – dodaje.

Wyroby pirotechniczne można podzielić na kilka kategorii – są wśród nich m.in. petardy, zimne ognie, fontanny, rakiety, bomby pirotechniczne czy wyrzutnie zwane także bateriami. Niektóre z nich przeznaczone są do użytku amatorskiego, inne natomiast dedykowane są profesjonalistom. Dla tej grupy Fundacja Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej będzie świadczyć między innymi usługi doradcze i wsparcie organizacyjne. Możliwe będzie to dzięki przystąpieniu do Rady Fundacji Grupy PSO, której członkowie mają duże doświadczenie w organizacji największych pokazów pirotechnicznych w Polsce.

Jest wiele istotnych tematów, którymi chcemy się oficjalnie zajmować jako pierwsi w Polsce. Do najważniejszych należy między innymi wpływ materiałów pirotechnicznych na środowisko. Mało kto wie, że wśród dostępnych na rynku wyrobów możemy znaleźć również takie, które są przyjazne zwierzętom. O nich również chcemy opowiadać, z myślą o interesach grupy miłośników psów czy kotów  – dodaje Magdalena Rytel.

Fundacja Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej zamierza współpracować między innymi z importerami i dystrybutorami materiałów pirotechnicznych, a także z organizatorami imprez masowych oraz pokazów. Firmy tworzące Fundację dążyć będą do zjednoczenia całej branży i konsekwentnego realizowania jej celów statutowych.

Założona w kwietniu 2019 roku Fundacja Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej ma na celu edukację rynku w zakresie rodzajów, funkcjonalności oraz bezpiecznego korzystania z materiałów pirotechnicznych. Pierwsza tego typu na polskim rynku Fundacja została założona przez trzy firmy z wieloletnią tradycją i doświadczeniem w branży - Jorge, Super Power i Triplex.
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
560
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach