”Jednośladem bezpiecznie do celu”- uczestnicy rajdu oprócz edukacji otrzymali kamizeli i opaski odblaskowe

fot. KPP w Chojnicach
Policjant z Komisariatu Policji w Czersku w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej Komendy Głównej Policji pn. "Jednośladem bezpiecznie do celu" oraz „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadził lekcje edukacyjną dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rytlu, którzy wybierali się na rajd rowerowy. Właśnie takie działania prowadzone przez policjantów w ramach tych akcji mają na celu promowanie bezpiecznych zachowań wśród kierujących jednośladami oraz podczas poruszania się w drodze do i ze szkoły.
REKLAMA

Dzisiaj policjant z Komisariatu Policji w Czersku przeprowadził pogadankę profilaktyczno-edukacyjną z uczestnikami rajdu rowerowego, który wyruszył dzisiaj rano do Czerska. Funkcjonariusz uczestniczący w spotkaniu przypomniał uczestnikom jak prawidłowo przygotować się do wypraw rowerowych, na co zwrócić szczególną uwagę, tak aby naszym jednośladem bezpiecznie dotrzeć do celu. Mówił również o tym jak ważne jest poczucie współodpowiedzialności wśród uczestników ruchu drogowego oraz przypomniał podstawowe zasady poruszania się jednośladem po drogach. Wykorzystał również okazję podczas rozmowy i kolejny raz przypomniał podstawowe zasady poruszania się jako pieszy uczestnik ruchu.

Przed samym wyjazdem uczestników na wyczekiwany przez nich rajd funkcjonariusz rozdał wszystkim kamizelki oraz opaski odblaskowe, a także życzył samych miłych wrażeń. St.asp. Wojciech Kroplewski zaapelował, aby wszystkie informacje wzięli sobie do serca, co zapewne przyczyni się do tego, że cali i zdrowi wrócą z powrotem do Rytla.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach