19 styczeń 2021

PKP PLK: ruch pociągów na warszawskim węźle kolejowym zgodny z rozkładem

fot. PAP
Usterki, które miały miejsce w poniedziałek zostały już naprawione; ruch pociągów na warszawskim węźle kolejowym odbywa się zgodnie z rozkładem jazdy – poinformował we wtorek Karol Jakubowski z PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
REKLAMA

Z informacji przekazanych przez PKP PLK. S.A. wynika, ze we wtorek - po poniedziałkowej awarii sieci trakcyjnej - sytuacja na warszawskim węźle kolejowym jest stabilna, a ruch pociągów odbywa się zgodnie z rozkładem jazdy.

"Pociągi jeżdżą trasą pomiędzy Warszawą a Otwockiem zgodnie z rozkładem jazdy. Zakończyły się także prace na stacji Warszawa Wschodnia. Kontynuowane są jeszcze prace pomiędzy Ożarowem Mazowieckim a Błoniem, ale ruch jest tam utrzymany"- powiedział PAP Karol Jakubowski z PKP PLK S.A.

W poniedziałek usterka sieci trakcyjnej na stacji Warszawa Wschodnia, trasie z Warszawy do Otwocka oraz na torach postojowych powodowały opóźnienia składów przejeżdżających przez stolicę. Jak informowały PKP PLK awaria miała wpływ na także kursowanie pociągów dalekobieżnych. Duże opóźnienia zanotowały również Koleje Mazowieckie i stołeczna Szybka Kolej Miejska.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach