14 styczeń 2021

Warszawa: na ulicach stolicy 170 posypywarek; w nocy kilkustopniowy mróz

fot. PAP
Na 1500 km ulic stolicy, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej, wyjechało 170 posypywarek - przekazał w czwartek Zarząd Oczyszczania Miasta. Z prognozy pogody wynika, że w nocy w Warszawie temperatura może spaść do kilku stopni poniżej zera.
REKLAMA

170 posypywarek wyjechało o godz. 18.15. W ciągu trzech godzin - jak poinformowała Zofia Kłyk z biura prasowego Zarządu Oczyszczania Miasta - posypią ulice, którymi jeżdżą miejskie autobusy, chlorkiem sodu, czyli solą drogową. "Jest to zgodne z rozporządzeniem ministra środowiska, czym można posypywać jezdnie" - wyjaśniła Kłyk.

Służby ZOM przez całą dobę sprawdzają stan nawierzchni ulic. Kontrolerzy pracują w terenie - sprawdzają stan jezdni i chodników. ZOM monitoruje też aktualne dane meteorologiczne i prognozy pogody. IMGW prognozuje, że w nocy temperatura może spaść w Warszawie do -8 st. C, spodziewany jest również śnieg.

ZOM przypomniał, że pozostałe ulice i chodniki w Warszawie oczyszczane są m.in. na zlecenie urzędów dzielnic.(PAP)

autorka: Natalia Kamińska

nmk/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach