1 październik 2019

Sekielscy, Smarzowski i Kondratiuk - znamy laureatów Nagród Misie

fot. nadesłane
Popkulturowa Akademia Wszystkiego (PAW) już po raz trzeci przyznała nagrody MISIE dla najlepszych i najciekawszych produktów i postaci w szeroko pojętej kulturze popularnej. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. bracia Tomasz i Marek Sekielscy - autorzy dokumentu "Nie mów nikomu", Wojtek Smarzowski - autor filmu "Kler", Janusz Kondratiuk - reżyser filmu "Jak pies z kotem" oraz aktorzy Jacek Braciak ("Kler"), Olgierd Łukaszewicz ("Jak pies z kotem") i Gabriela Muskała ("Fuga").
REKLAMA
Nagrody MISIE przyznawane są w ośmiu kategoriach: ROZBAWIŁO, WZRUSZYŁO, WSTRZĄSNĘŁO, DZIAŁO SIĘ, NAJLEPSZY BOHATER, NAJLEPSZA BOHATERKA, NAJLEPSZY CZARNY CHARAKTER, NAJLEPSZY TWÓRCA. Pod uwagę brane były utwory, które miały premierę między 1 lipca 2018 r. a 30 czerwca 2019 r.

Gala trzeciej edycji nagród MISIE odbyła się 28 września 2019 r. w ramach 30.  Międzynarodowego Festiwalu Komiksów i Gier w Łodzi. Uroczystość uświetniły pokazy nominowanych filmów oraz występy stand-up Jacka Jerzego i Bartosza Zalewskiego. Wśród gości nie zabrakło nominowanych. Do Łodzi przyjechali Tomasz i Marek Sekielscy, scenarzysta "Jak pies z kotem" Dominik Retinger, członkowie Grupy Filmowej Darwin, Grzegorz Paprzycki - reżyser filmu "Mój kraj taki piękny" czy *Rafał Skarżycki i Tomasz Leśniak, autorzy komiksu "Polska Mistrzem Polski".

Oto lista tegorocznych laureatów:

ROZBAWIŁO
  • Jaś i Małgosia – rodzieństwo, które przeżyło –film krótkometrażowy Grupa Filmowa Darwin; prod. Marek Hucz, reż. Jan Jurkowski za oryginalną reinterpretację powszechnie znanej baśni, która odkrywa skrytew niej pokłady czarnego humoru dodatkowo uwypuklone znakomitymwystępem Marcina Dorocińskiego.

WZRUSZYŁO
  • Jak pies z kotem – film kinowy prod. Michał Kwieciński, reż. Janusz Kondratiuk za kino będące sposobem na przepracowanie osobistej straty i traumy. Podanaw lekki, niewymuszony sposób opowieść o braterskiej miłości i umieraniu,która nie tylko wzrusza, lecz autentycznie porusza i wprawia w zadumę.

WSTRZĄSNĘŁO
  • Tylko nie mów nikomu – film dokumentalny prod. Marek Sekielski, reż. Tomasz Sekielski za odważny zapis tej smutnej części naszej rzeczywistości, o której zwyklepublicznie się milczy.

DZIAŁO SIĘ
  • Tylko nie mów nikomu –film dokumentalny prod. Marek Sekielski, reż. Tomasz Sekielski za bezwzględne dążenie do odpowiedzi i napięcie, jakiego nie znajdziemy w żadnej fabule.

NAJLEPSZY BOHATER
  • Andrzej (z filmu Jak pies z kotem) scen. Janusz Kondratiuk, Dominik W. Rettinger; aktor Olgierd Łukaszewicz za zapadający w pamięć portret starego zgryźliwego tetryka mierzącego się zchorobą i widmem nieuchronnego odejścia.

NAJLEPSZA BOHATERKA
  • Kinga Słowik – Alicja (z filmu Fuga) scen. Gabriela Muskała; aktorka Gabriela Muskała za postać, która balansuje na cienkiej granicy wiarygodności, ale nigdy jej nieprzekracza. Postać, która potrafi równocześnie zachwycać i odrzucać.

NAJLEPSZY CZARNY CHARAKTER
  • ksiądz Leszek Lisowski (z filmu Kler) scen. Wojciech Rzehak, Wojtek Smarzowski; aktor Jacek Braciak za emanację zła w czystej postaci, pięknie skrytego za uśmiechem i koloratką.

NAJLEPSZY TWÓRCA
  • Wojtek Smarzowski (za film Kler) za film, który musiał powstać, ale wcale nie musiał być aż tak dobry iwielowymiarowy. A jest.

W skład przyznającej MISIE Popkulturowej Akademii Wszystkiego (PAW) wchodzą twórcy, animatorzy kultury i piszący o niej dziennikarze. Akademia od ośmiu lat przyznaje filmowe antynagrody WĘŻE, a od trzech nagradza MISIAMI pozytywne dzieła, zjawiska i twórców w obszarze kultury popularnej.

https://www.facebook.com/nagrodyMISIE/
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach