Zdzisław Beksiński- rocznica 90 urodzin Mistrza [foto]

fot. Zdzisław Beksiński / Zamek Królewski w Sanoku / nadesłane
W ROKU ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO zapraszamy Państwa do odwiedzenia sanockiej galerii Mistrza. W Zamku Królewskim w Sanoku czeka na Państwa ponad 600 prac reprezentujących bogatą i różnorodną twórczość jednego z najciekawszych, najbardziej intrygujących artystów współczesnych.
Koronawirus
pomorskie
552
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
W połowie sierpnia b. r. – w 90. rocznicę urodzin – planowane są w ciekawe wydarzenia i imprezy kulturalne związane z życiem i twórczością Mistrza. Szczegóły już wkrótce…

ZDZISŁAW BEKSIŃSKI (1929-2005) wybitny artysta współczesny – fotografik, rzeźbiarz, malarz, grafik. Urodzony w Sanoku. Po ukończeniu Architektury na Politechnice Krakowskiej  w 1955 roku powraca do Sanoka. W latach 50-ych zajmuje się fotografią, następnie rysunkiem, malarstwem, rzeźbą, grafiką, od połowy lat 70-ych wyłącznie malarstwem. W 1977 roku przeprowadza się z rodziną do Warszawy, gdzie kontynuuje twórczość malarską a w latach  90-ych odkrywa grafiką komputerową. Zostaje brutalnie zamordowany w warszawskim mieszkaniu. Bogaty dorobek artystyczny zapisem testamentowym trafia do Muzeum Historycznego w Sanoku, gdzie artysta od lat przekazywał swoje najlepsze prace.
 
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
552
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach