8 listopad 2019

„Bezpiecznie z chojniczanką” – wspólna akcja Policji i miejscowego klubu piłkarskiego

fot. KPP w Chojnicach
Jak prawidłowo przechodzić przez ulicę, jak zachowywać się w pobliżu jezdni, jak bezpiecznie podróżować samochodem - te i inne zagadnienia były tematem dzisiejszych zajęć dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 5. Informacje o bezpiecznym zachowaniu na drodze i praktyczną lekcję na przejściu dla pieszych przygotowali dla nich chojniccy policjanci i przedstawiciele Klubu Sportowego MKS Chojniczanka. Dzieci dowiedziały się też jak ważne jest używanie elementów odblaskowych i zobowiązały się nosić opaski, które otrzymały od sympatycznej maskotki.
REKLAMA

Na przejściu dla pieszych przy ul. Obrońców Chojnic użytkownicy dróg mogli dzisiaj ranio spotkać wyjątkową grupę osób. Uczniowie najmłodszych klas ze Szkoły Podstawowej Nr 5 mieli tam praktyczną lekcję bezpieczeństwa, przygotowaną przez chojnickich policjantów i przedstawicieli klubu sportowego „MKS Chojniczanka”. Dzieci pod opieką funkcjonariuszy i sympatycznej maskotki o imieniu Chojnuś uczyły się jak prawidłowo zachowywać się na drodze jako piesi.

Zajęcia pod nazwą „Bezpiecznie z Chojniczanką” polegały głównie na nauce prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Zanim dzieci dotarły na miejsce działań, policjanci przekazali im najważniejsze zasady zachowania na ulicy. Następnie, po obserwacji ruchu ulicznego, uczniowie przypominali sobie zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Gdy policjant potwierdził, że znają już teorię, rozpoczęła się lekcja praktyczna. Dzieci po przeprowadzonej edukacji chętnie pozowały z maskotką i policjantami do zdjęć.

Podczas pogadanki, która była kolejnym punktem prowadzonej akcji dzieci dowiedziały się między innymi, że nie można przejeżdżać rowerem przez przejście dla pieszych, a także jak niebezpieczna dla pieszych jest jazda bez włączonych świateł w pojazdach. Policjant przypomniał im też jak bezpiecznie podróżować samochodem. Uczniowie zobowiązali się do przestrzegania wszystkich zasad i przekazywania ich innym uczestnikom ruchu drogowego, zwłaszcza rodzicom.

Uczestnicy zajęć na zakończenie otrzymali opaski odblaskowe ufundowane przez miejscowy klub sportowy i zobowiązali się do ich używania podczas jesiennych pieszych podróży do i ze szkoły.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach

kiedy
2020-02-15 19:30
miejsce
Hala Centrum Park, Chojnice, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-12 18:00
miejsce
Chojnicki Dom Kultury, Chojnice,...
wstęp biletowany