20 czerwiec 2013

Czy Twoje konto jest bezpieczne? 20-latek już nakradł blisko 150 tys. zł

Fot. archiwum TM.
Szok. 20-latek do perfekcji opanował oczyszczanie cudzych kont z gotówki. Łącznie tylko w ostatnim czasie ukradł 50 tysięcy złotych.
REKLAMA

Młody mężczyzna usłyszał sześć zarzutów. Teraz odpowie za oszustwa i nielegalne uzyskanie dostępu do rachunków bankowych, z których nakradł blisko 50 tysięcy złotych. Mieszkaniec Kielc swoją "działalność" dopracował pod każdym względem. Robił to już od dłuższego czasu. Jak sobie radził?

- Okazało się, że mężczyzna wcześniej pracował w firmie telemarketingowej, gdzie miał dostęp do danych wielu osób prywatnych oraz firm. Informacje te wykorzystał do popełnienia późniejszych przestępstw. Między innymi wyrabiał duplikaty kart SIM do telefonów, na które były przesyłane tokeny, potrzebne do autoryzacji przelewów - czytamy na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Być może 20-latek jeszcze długo byłby bezkarny, gdyby nie skarga mieszkańca Stolicy, z którego konta zniknęło 20 tysięcy złotych. Policjantów trop poprowadził prosto pod drzwi kielczanina. Mężczyzna był już znany policji, wcześniej niejednokrotnie łamał prawo. Jak się okazało, w swojej "karierze" łącznie ograbił konta bankowe na kwotę blisko 150 tysięcy złotych.

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
12267
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach