8 marzec 2017

Dziś Dzień Kobiet.

Dzień 8 marca w kalendarzach zapisał się jako Dzień Kobiet. Matki, córki, ciocie, babcie, żony i kochanki – wszystkie Panie mają dziś swoje święto.
REKLAMA
I kobieta, i kwiat mają dni swoje. Nie mają lat (Jan Izydor Sztaudynger)

Emocjonalne, uczuciowe, oddane, czułe, postrzegające życie na zasadzie intuicji. Czego pragną kobiety? To pytanie jest stare jak świat, ponieważ mężczyznom wydaje się, że wcale nie tak łatwo jest zrozumieć płeć piękną. Stąd tak wiele publikacji na ten temat i księgarnie, które zarabiają krocie na poradach typu: "Co zrobić, kiedy ona płacze?" Jak się jednak okazuje, żeby wywołać uśmiech na kobiecej twarzy nie trzeba wcale bardzo się natrudzić. Co zrobić? Wystarczy miłe słowo i czuły gest .

Dzień Kobiet jest stosunkowo młodym świętem, ponieważ obchodzimy go dopiero od 1910 roku. Jest ono wyrazem szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Jako pierwsza świętowała płeć piękna w Kopenhadze. Dopiero rok później dołączyły do nich panie z Danii, Niemczech, Szwajcarii i Austrii. W czasach PRL-u z okazji tego święta, kobietom masowo wręczano goździki. Dziś nie jest już ważne, jakim kwiatkiem obdarujemy ukochaną kobietę. Ważne natomiast, że pamiętamy.

Wszystkim Kobietom z okazji ich święta życzymy uśmiechu na twarzy i spełnienia wszystkich, nawet najskrytszych marzeń. 

KK
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach