10 sierpień 2013

Tornister pełen uśmiechów

fot. Nadesłane
Caritas Polska pomaga dzieciom wejść z uśmiechem w nowy rok szkolny. Głównym celem kampanii „Tornister pełen Uśmiechów” jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów poprzez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży.
REKLAMA

Kampania jest realizowana po raz piąty, zostanie przeprowadzona od 11 do 25 sierpnia. Będzie polegała przede wszystkim na ogólnopolskiej zbiórce SMS-ów, dzięki którym zakupimy tornistry. Równolegle w parafiach w całej Polsce tornistry zakupione przez Caritas będą wypełniane według potrzeb przez osoby chcące wspomóc dzieci z ubogich rodzin. Poza tym do specjalnych koszy wystawionych w parafiach będzie można wkładać podstawowe artykuły szkolne, które znajdą się później w wyprawkach przygotowywanych przez wolontariuszy Caritas. W ciągu czterech lat udało się nam rozdać 37 tys. wyposażonych wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci w Polsce.

"Jak alarmuje UNICEF, ponad milion polskich dzieci - nie ma dostępu do podstawowych dóbr, niezbędnych do prawidłowego rozwoju. Jeżeli obserwujemy dzisiejszą sytuacje w Polsce, możemy zauważyć rosnące bezrobocie i biedę. Widzą ją najlepiej wychowawcy w szkołach. Dlatego akcja „Tornister pełen uśmiechów” jest konieczna. W ten sposób możemy przynajmniej częściowo zaradzić trudnej sytuacji. Ludzie ubodzy, biedni i potrzebujący są zawsze, dlatego ta akcja będzie kontynuowana". – mówi dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz.

Zakup podreczników szkolnych jest szczególnie obciąża budżety rodzin wielodzietnych. "Pakiet dla trzecioklasisty kosztuje ok. 350 zł. Jeżeli jest to szkoła profilowana, to zakup dodatkowych podręczników wynosi 200 zł., podręczniki do nauki języka to koszt 100 zł. Do tego dochodzi wyposażenie piórnika, strój związany z zajęciami z wf-u. W zeszłym roku koszt wyprawki na jedno dziecko wyniósł w naszej rodzinie ok. 900 zł. Wiadomo jednak, że ten wydatek trzeba ponieść"- mówi Pan Cezary- ojciec 4 dzieci.

Tegoroczna zbiórka trwać będzie od 11 do 25 sierpnia i zakończy się piknikiem rodzinnym w Przemyślu. W trakcie pikniku rozdane zostaną " Tornistry pełne uśmiechów". Odbędą się również koncerty gwiazd i pokazy artystyczne.

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach