13- latek bez uprawnień trafił do szpitala po zderzeniu z samochodem osobowym

fot. KPP w Chojnicach
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze gruntowej w miejscowości Krównia. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 13-letni chłopiec kierujący motorowerem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadący z naprzeciwka samochód osobowy. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.
REKLAMA

Wczoraj około godziny 15 oficer dyżurny chojnickiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na drodze gruntowej w miejscowości Krównia. Natychmiast na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 13-letni chłopiec, kierując motorowerem, bez uprawnień, na łuku drogi nie dostosował prędkości, stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w jadącego z naprzeciwka volkswagena, którym kierował 45-letni mieszkaniec gminy Brusy. Chłopiec kierujący motorowerem został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Gdańsku.

Policjanci przebadali kierujących na zawartość alkoholu, byli trzeźwi. Funkcjonariusze sporządzili oględziny rozbitych pojazdów. Policyjny technik, który pracował na miejscu zdarzenia, wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują o rozwagę oraz ostrożność na drodze. Zachowujmy szczególną ostrożność i pamiętajmy o tym, że nasze bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Chojnice
18.2°C
wschód słońca: 04:39
zachód słońca: 20:53
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach

kiedy
2024-06-08 19:00
miejsce
Jazzik Chojnice, Chojnice, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-17 17:00
miejsce
Chojnickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-17 19:30
miejsce
Chojnickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-26 17:00
miejsce
Centrum Kultury i Biblioteki im....
wstęp biletowany