22-latek odpowie za uszkodzenie samochodów

fot. KPP w Chojnicach
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali mężczyznę, który uszkodził cztery pojazdy , które były zaparkowane przy blokach na jednym z osiedli w Chojnicach. Mężczyzna przechodząc obok pojazdów uderzał w nie metalowym słupkiem lub wskakiwał na maskę i kopał nogą w szyby. Zatrzymany usłyszał już zarzuty popełnienia przestępstwa, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Śledczy i kryminalni z chojnickiej komendy Policji pracowali nad sprawą uszkodzenia kilku pojazdów, do których doszło moc koniec marca na terenie jednego z osiedli mieszkaniowych na terenie Chojnic. Sprawca przechodząc obok pojazdów uderzał w nie metalowym słupkiem lub wskakiwał na maskę i kopał nogą w szyby. Łącznie w ten sposób uszkodził cztery samochody. Pokrzywdzeni wycenili straty na ponad 2 tys. złotych.

Policjanci pracujący nad sprawą zebrali informację i materiał dowodowy wskazujący, że sprawcą tych przestępstw może być 22-letni chojniczanin. Ich przypuszczenia potwierdziły się, a podejrzewany o te przestępstwa mężczyzna został zatrzymany w minionym tygodniu. Podejrzany przyznał się do uszkodzenia tych samochodów. Tłumaczył mundurowym, że wpływ na jego zachowanie miała ilość spożytego alkoholu w tym dniu.

37-latkowi zostały już przedstawione zarzuty uszkodzenia mienia. Za te przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd może także orzec środek karny w postaci obowiązku naprawienia szkód pokrzywdzonym.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
12267
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach