29 grudzień 2020

23-latek zatrzymany za groźby z użyciem noża oraz inne przestępstwa.

fot. KPP w Chojnicach
W piątek (25.12.br) policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali 23-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który będąc pod znacznym wpływem alkoholu przy jednej z posesji na terenie gm. Czersk kierował groźby karalne wobec 51-letniego mężczyzny. Kilka minut później ten sam agresor przy użyciu noża groził pozbawieniem życia członkom rodziny, a także w trakcie awantury dopuścił się zniszczenia sprzętu gospodarstwa domowego. Ponadto w trakcie interwencji znieważył policjantów. Zatrzymany 23-latek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa, za które grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Funkcjonariusze, którzy interweniowali w związku z tym zgłoszeniem od razu wyczuli od wskazanego mężczyzny silny zapach alkoholu. 23-latek w obecności patrolu był spokojny. W związku z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego, niestosowaniem się do zasad sanitarnych oraz zaśmiecaniem mundurowi nałożyli na mieszkańca Wałbrzycha mandat karny. 23-latek odmówił jego przyjęcia, więc jak zawsze w takich przypadkach zostanie sporządzony oraz skierowany do sądu wniosek o ukaranie. Zgłaszający został także poinformowany co do możliwości prawnych w związku z tą interwencją.

Po kilkunastu minutach policjanci kolejny raz otrzymali zgłoszenie dotyczące tego samego mężczyzny. Tym razem z informacji wynikało, że 23-latek wszczął awanturę w mieszkaniu swoich krewnych niszcząc przy tym przedmioty gospodarstwa domowego, a na dodatek grozi członkom rodziny pozbawieniem życia przy użyciu noża. Policjanci natychmiast ruszyli, aby udzielić pomocy osobom, których życie było zagrożone. Po przyjeździe na miejsce szybko obezwładnili napastnika zakuwając go w kajdanki. Mężczyzna był bardzo pobudzony stawiał czynny opór, a w trakcie czynności znieważał interweniujących policjantów. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj śledczy z czerskiego komisariatu przedstawili mu zarzuty kierowania gróźb karalnych w tym również przy użyciu noża, zniszczenia mienia oraz znieważenia funkcjonariuszy. Policjanci poprzez prokuraturę wystąpili także z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach