6 kwiecień 2020

32-latka okradła seniora, a pieniądze schowała w bucie

fot. KPP w Chojnicach
Policjanci z chojnickiego wydziału kryminalnego zatrzymali na gorącym uczynku złodziejkę, która okradła 85-letniego schorowanego seniora. Kobieta pod pozorem pomocy mężczyźnie wykorzystała jego nieuwagę i ukradła z jego mieszkania blisko 3 tys. złotych. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Usłyszała już zarzuty. Za przestępstwo kradzieży grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

W minioną środę (01.04.br) policjanci z chojnickiego wydziału kryminalnego zostali poinformowani, że prawdopodobnie kobieta nachodzi 85-latka w jego mieszkaniu i wykorzystując nieporadność seniora pod nieobecność opiekunki okrada go z pieniędzy. Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą ustalili, że od jakiegoś czasu do drzwi starszego mężczyzny pukała kobieta o ciemnej karnacji, którą opiekunka skutecznie przepędzała. W poniedziałek ta sama kobieta wykorzystała nieobecność opiekunki i pod pozorem pomocy 85-latkowi, który choruje na alzheimera została wpuszczona do mieszkania.

Dzięki szybkiemu działaniu chojnickich śledczych oraz zaangażowaniu opiekunki, złodziejka została zatrzymana na gorącym uczynku w mieszkaniu pokrzywdzonego. Policjanci w trakcie czynności podczas przeszukania kobiety, znaleźli pieniądze w bucie podejrzewanej. To potwierdziło przypuszczenia, że ta 32-latka rzeczywiście okradła starszego mężczyznę. Pieniądze w kwocie ok.3 tysięcy złotych zostały zabezpieczone i w najbliższym czasie zostaną zwrócone pokrzywdzonemu.

Kobieta niebawem stanie prze sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo. Za kradzież, której się dopuściła grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
14494
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach