20 wrzesień 2019

Areszt dla 28-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków i handel nimi

fot. KPP w Chojnicach
Zarzut posiadania ponad tysiąca porcji środków psychotropowych w postaci amfetaminy, marihuany i kilkudziesięciu tabletek LSD, a także handlu narkotykami usłyszał 28-letni mieszkaniec Czerska. Zakazane substancje kryminalni znaleźli w mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny. Podejrzanego przesłuchał już prokurator, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy.
REKLAMA

Kryminalni z Komisariatu Policji w Czersku, zwalczający przestępczość narkotykową uzyskali informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta, 28-latek przechowuje znaczne ilości narkotyków, którymi handluje. Wiedza operacyjna kryminalnych potwierdziła się, w trakcie przeszukania posesji zabezpieczone zostały znaczne ilości narkotyków – łącznie blisko pół kilograma różnego rodzaju środków narkotycznych.

28-letni mieszkaniec Czerska został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zabezpieczone środki odurzające zostały przekazane do dalszych badań. Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz handlu środkami odurzającymi. Policjanci poprzez prokuraturę wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu dla podejrzanego, a sąd przychylił się do wniosku i zastosował 3-miesięczny areszt.


Za tego typu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na fakt, że 28-latek tych dopuścił się ich w tzw. recydywie, grozi mu kara 15 lat więzienia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
12267
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach