17 wrzesień 2019

Kolejny włamywacz w ostatnich dniach zatrzymany w bezpośrednim pościgu przez chojnickich policjantów

fot. KPP w Chojnicach
Policjanci z chojnickiego zespołu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali w bezpośrednim pościgu mężczyznę, który włamał się do jednego z miejscowych sklepów. Schwytany przestępca jak się okazało chwilę wcześniej próbował włamać się do innej placówki handlowej. Funkcjonariusze odzyskali skradziony towar, a zatrzymany 19-latek trafił do policyjnego aresztu. Dodatkowo mundurowi pracując nad sprawami dotyczącymi włamań oraz kradzieży do których doszło w okresie wakacyjnym na terenie Chojnic ustalili, że zatrzymany mężczyzna miał związek z wieloma z tych przestępstw. Wczoraj śledczy przedstawili 19-latkowi 15 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, usiłowania włamania oraz kradzieży. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.
REKLAMA

Policjanci natychmiast ruszyli do akcji. Na miejscu zastali świadka, który widział sprawcę jak wyłamywał sklepowe drzwi, po czym po chwili uciekł z łupami we wskazanym kierunku. Policjanci natychmiast podjęli pościg za złodziejem. Zaledwie chwilę zajęło policjantom zatrzymanie sprawcy włamania, którego policjanci zauważyli na terenach bagiennych. Mundurowi natychmiast wybiegli z radiowozu i już po kilkunastu metrach dogonili złodzieja. 19-letni mieszkaniec Chojnic został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli podczas czynności skradzione papierosy i alkohol wartości blisko 5 tys. złotych.

Dodatkowo mundurowi z wydziału kryminalnego w trakcie czynności ustalili, że zatrzymany mężczyzna miał związek z innymi włamaniami i kradzieżami m.in. do placówek handlowych oraz innych obiektów. Straty powstałe w wyniku tych przestępstw wyniosły ponad 20 tys. złotych.

Wczoraj śledczy przesłuchali mieszkańca Chojnic, któremu przedstawili 15 zarzutów dotyczących usiłowania włamania, kradzieży z włamaniem oraz kradzieży. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz o dalszym losie 19-latka zdecyduje sąd.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach

kiedy
2020-02-15 19:30
miejsce
Hala Centrum Park, Chojnice, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-12 18:00
miejsce
Chojnicki Dom Kultury, Chojnice,...
wstęp biletowany