Kryminalni zatrzymali 39-letniego recydywistę

fot. KPP w Chojnicach
Policjanci z chojnickiego wydziału kryminalnego zatrzymali 39-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwa kradzieży i kradzieży z włamaniem. Według policyjnych ustaleń sprawca w różnych okolicznościach kradł portfele wraz zawartością pieniędzy, dokumentami oraz kartami bankomatowymi, którymi płacił lub usiłował zapłacić za zakupiony towar. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z kradzieżami w marketach na terenie miasta, gdzie ukradł towar warty prawie 2 tys. złotych. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jednak 39-latkowi grozi nawet 15 lat więzienia z uwagi na fakt, że dopuścił się tych przestępstw w tzw. recydywie.
REKLAMA

Policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się tą sprawą ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 39-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego obecnie przebywający w Chojnicach. Stróże prawa będąc w czasie wolnym od służby zatrzymali podejrzewanego mężczyznę, którego doprowadzili do miejscowej komendy. Dodatkowo mundurowi w toku dalszych czynności ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma także związek z kradzieżami różnego rodzaju markowych alkoholi oraz innych towarów z miejscowych marketów na terenie Chojnic, do których doszło w ostatnim miesiącu. W wyniku tych przestępstw powstały straty na kwotę ponad 2,5 tys. złotych.

Śledczy przesłuchali już 39-latka, któremu przedstawili 7 zarzutów dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności z uwagi na to, że dopuścił się ich w warunkach powrotu do przestępstwa czyli tzw. recydywie.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach