15 maj 2024

Nielegalną broń, trzy kradzione auta i narkotyki znalazła policja u 38-latka z Chojnic

zdjęcie: Nielegalną broń, trzy kradzione auta i narkotyki znalazła policja u 38-latka z Chojnic / pixabay/2701336
Siedem sztuk nielegalnej broni, amunicję i narkotyki znaleźli policjanci w mieszkaniu 38-latka z Chojnic. Na posesji mężczyzna przechowywał trzy kradzione samochody. Został zatrzymany i po przedstawieniu zarzutów tymczasowo aresztowany na trzy miesiące – podały służby prasowe pomorskiej policji.
REKLAMA

Zatrzymanie 38-latka z Chojnic (woj. pomorskie) to efekt pracy operacyjnej kryminalnych z tamtejszej jednostki policji.

Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny funkcjonariusze znaleźli pistolet maszynowy, dwa karabinki automatyczne, sztucer łamany, trzy jednostki broni krótkiej, kilkaset sztuk amunicji oraz narkotyki. Na posesji 38-latek przechowywał dwa jeepy i skodę, które zostały skradzione w Niemczech.

Mężczyzna został zatrzymany. Jak podały służby prasowe pomorskiej policji, 38-latek usłyszał zarzuty: paserstwa, posiadania broni palnej i amunicji bez zezwolenia oraz narkotyków. Sąd uwzględnił wniosek prokuratury i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na trzy miesiące.

38-latkowi grozi do 8 lat więzienia.(PAP)

autorka: Inga Domurat

ing/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Chojnice
20.4°C
wschód słońca: 04:39
zachód słońca: 20:53
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach

kiedy
2024-06-08 19:00
miejsce
Jazzik Chojnice, Chojnice, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-17 17:00
miejsce
Chojnickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-17 19:30
miejsce
Chojnickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-26 17:00
miejsce
Centrum Kultury i Biblioteki im....
wstęp biletowany