13 maj 2024

Nocny pożar mieszkania w Malborku; zatrzymano 34-latka

zdjęcie: Nocny pożar mieszkania w Malborku; zatrzymano 34-latka / pixabay/250734
Policja zatrzymała 34-latka podejrzewanego o podpalenie mieszkania przy ul. Jagiellońskiej w Malborku. Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek.
REKLAMA

Oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Malborku aspirant Karolina Beksa przekazała PAP, że w poniedziałek po godz. 2.00 dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ul. Jagiellońskiej.

„Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że doszło do podpalenia. Z uwagi na zagrożenie 18 osób zostało ewakuowanych przez Państwową Straż Pożarną. W wyniku tego zdarzenia nikt z mieszkańców budynku nie odniósł obrażeń” – poinformowała.

Policjantka wyjaśniła, że po zakończonej akcji gaśniczej pracę rozpoczęli funkcjonariusze grupy dochodzeniowo-śledczej i technik kryminalistyki, wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa.

„Kilka godzin po zdarzeniu policjanci z Malborka zatrzymali 34-letniego mężczyznę mogącego mieć związek ze sprawą” – podała asp. Karolina Beksa.

Za spowodowanie pożaru sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. (PAP)

dsok/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Chojnice
18.2°C
wschód słońca: 04:39
zachód słońca: 20:53
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach

kiedy
2024-06-08 19:00
miejsce
Jazzik Chojnice, Chojnice, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-17 17:00
miejsce
Chojnickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-17 19:30
miejsce
Chojnickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-26 17:00
miejsce
Centrum Kultury i Biblioteki im....
wstęp biletowany