7 kwiecień 2020

Policjanci nakładają wysokie mandaty za nieprzestrzeganie zasad związanych z epidemią koronawirusa

fot. KPP w Chojnicach
Pomimo panującej epidemii koronawirusa i zdyscyplinowaniu większości mieszkańców powiatu chojnickiego niestety znajdują się osoby, dla których ważniejsze jest spotkanie się ze znajomymi lub przejażdżka samochodem. W ostatnich dwóch dniach funkcjonariusze chojnickiej policji ukarali aż 8 osób mandatami karnymi, a także kilkanaście osób pouczyli za łamanie przepisów mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Koronawirus
pomorskie
11719
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Zgodnie z nowymi przepisami zakazuje się organizacji wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań, w których uczestniczy więcej niż dwie niespokrewnione ze sobą osoby. Wśród mieszkańców powiatu chojnickiego nie brakuje śmiałków, którzy chyba nie do końca zdają sobie sprawę z powagi sytuacji.

W trakcie jednego z patroli policjanci zauważyli grupę mężczyzn siedzących w altance ogrodowej, którzy zorganizowali sobie spotkanie przy tzw. „piwku”. Podczas rozmowy z mundurowymi stwierdzili, że jest ładna pogoda i nikomu nic złego nie robią. Za nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów mężczyźni zostali ukarani mandatami w wysokości 500 zł.

Kolejne osoby, łamiące nowe obostrzenia policjanci zauważyli na jednym z chojnickich osiedli. Trzech mężczyzn postanowiło się spotkać i porozmawiać popijając przy tym alkohol. Niestety zgromadzone tam osoby, nie widziały nic złego w swoim zachowaniu uznając, że mają prawo do takich spotkań. Ci mężczyźni także zostali ukarani mandatami za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Kolejni nieodpowiedzialni, to czerszczanie którzy otrzymali mandaty w wysokości 500 zł. za niestosowanie się do obowiązujących zasad i wytycznych z Rozporządzenia Ministra Zdrowia. Mężczyźni ci spotkali się na jednej z ławek w centrum miasta i również urządzili sobie „spotkanie towarzyskie”.

Następny z ukaranych mężczyzn, to nie dosyć, że poszedł do sklepu do sąsiedniej wsi, żeby się napić alkoholu, to wracając ze sklepu stworzył zagrożenie dla uczestników ruchu ponieważ zasnął na środku jezdni. Mężczyzna został przekazany rodzinie, a kolejnego dnia ukarany mandatem karnym za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Policjanci patrolując miasta i wsie w powiecie pouczają osoby, które w trakcie przemieszczania do sklepu nie zachowują prawidłowego odstępu pomiędzy sobą. Obowiązująca odległość wynosi 2 m.

Ostania nie zdająca sobie sprawy z zagrożenia osoba, które za nic ma obowiązujące zasady postanowiła wybrać się na przejażdżkę samochodem po gminie Chojnice. Tutaj również za nieodpowiedzialne zachowanie i lekceważenie przepisów wystawiano mandat kierowcy w wysokości 500 zł.

Przypominamy, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko zarażenia. Pozostanie w domu, zachowanie bezpiecznej odległości - to nic nie kosztujące, ale bardzo skuteczne środki ostrożności, które może zastosować każdy z nas. W myśl obowiązujących przepisów, kto naruszy przepisy związane z epidemią, musi liczyć się z wysokimi karami pieniężnymi. Za ich złamanie grozi kara grzywny od 5 do 30 tys. zł. Policjanci apelują. W trosce o Wasze bezpieczeństwo #zostańcie w domu.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
11719
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach