12 maj 2024

Śmiertelny wypadek w pow. kwidzyńskim; zginął 30-letni motocyklista

zdjęcie: Śmiertelny wypadek w pow. kwidzyńskim; zginął 30-letni motocyklista / pixabay/5550990
W niedzielę po południu w miejscowości Laskowice w powiecie kwidzyńskim (Pomorskie) 30-letni motocyklista poniósł śmierć na miejscu po tym, jak jego pojazd zderzył się z samochodem osobowym – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Kwidzynie.
REKLAMA

Oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Kwidzynie aspirant Anna Filar przekazała PAP, że do wypadku doszło w niedzielę po godz. 13 w miejscowości Laskowice.

„31-letni kierowca osobówki, skręcając na teren posesji i nie upewniając się, że może wykonać bezpiecznie manewr skrętu w lewo, wymusił pierwszeństwo na 30-letnim motocykliście. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca jednośladu” – relacjonowała.

Jak ustalono, kierujący jednośladem nie miał uprawnień do kierowania motocyklem, natomiast kierowca osobówki nie miał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami. „Decyzją prokuratora sprawca wypadku został zatrzymany” – dodała oficer prasowa.

Policyjne czynności na miejscu zdarzenia prowadzone były pod nadzorem prokuratora. (PAP)

dsok/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Chojnice
18.5°C
wschód słońca: 04:39
zachód słońca: 20:53
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach

kiedy
2024-06-08 19:00
miejsce
Jazzik Chojnice, Chojnice, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-17 17:00
miejsce
Chojnickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-17 19:30
miejsce
Chojnickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-26 17:00
miejsce
Centrum Kultury i Biblioteki im....
wstęp biletowany