Sprawca kradzieży został zatrzymany i usłyszał zarzuty

Chojniccy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży roweru oraz narzędzi z garażu. Do przestępstwa doszło dzisiaj w nocy na ternie jednej z posesji w gminie Chojnice. Sprawcą okazał się 44-letni mieszkaniec gminy Pszczółki, który trafił do policyjnego aresztu. Podejrzany o tą kradzież mężczyzna usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Wczoraj ok. godziny 23.00 oficer dyżurny chojnickiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży narzędzi z garażu na terenie jednej z wsi w gminie Chojnice. Natychmiast na miejsce skierował znajdujący się najbliżej wskazanego adresu patrol policjantów.

Mundurowi, którzy niezwłocznie dotarli na miejsce zdarzenia ustalili, że dzięki czujności sąsiada, który zauważył światło w garażu na sąsiedniej posesji został ujęty sprawca kradzieży roweru oraz elektronarzędzi wartości, które zostały wycenione przez właściciela na sumę ponad 2 tysięcy złotych.

Podejrzewany 44-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna został także poddany badaniu na zawartość alkoholu, alkomat wskazał u niego ponad promil alkoholu w jego organizmie. W trakcie dzisiejszego przesłuchania zatrzymany sprawca usłyszał zarzut kradzieży. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach