6 październik 2020

Sprawcy rozbojów szybko zostali zatrzymani

Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali czterech mężczyzn, którzy prawie w tym samym czasie na terenie miasta i gminy Czersk popełnili przestępstwo rozboju. Do pierwszego zdarzenia doszło w mieszkaniu pokrzywdzonego, drugi miał miejsce na jednej z ulic Czerska. Łupem złodziei oprócz telefonów komórkowych padły m.in. pieniądze, dokumenty oraz inne przedmioty. Trzech z nich zostało tymczasowo aresztowanych, a wobec czwartego zastosowano dozór. Teraz napastnikom grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

W ostatnią niedzielę września około godziny 19.30 oficer dyżurny Chojnickiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w mieszkaniu na terenie jednej z wsi w gminie Czersk. Z informacji policjantów, którzy niezwłocznie pojechali na miejsce zdarzenia wynikało, że dwóch sprawców wtargnęło do domu pokrzywdzonego 34-latka, po czym wyważyli drzwi do jego pokoju, prysnęli gazem łzawiącym w oczy i pobili. Napastnicy zabrali mu telefon komórkowy o wartości 1300 złotych. Około 5 minut później oficer dyżurny otrzymał następne zgłoszenie o kolejnym rozboju. W tym przypadku sprawcy, którzy wcześniej spożywali z pokrzywdzonym alkohol, zwabili go w ustronne miejsce i napadli, zabierając 39-letniemu mieszkańcowi Czerska telefon, portfel z dokumentami, pieniędzmi oraz inne przedmioty.

W obu przypadkach policjanci natychmiast po zebraniu szczegółowych informacji zaczęli szukać sprawców tych przestępstw. Ponadto równolegle na miejscach zdarzeń pracowali policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego wraz z technikiem kryminalistyki, którzy zabezpieczyli ślady, które będą stanowiły materiał dowodowy w tej sprawie. Dzięki szybkim działaniom czerskich funkcjonariuszy jeszcze tego samego dnia zatrzymano pierwszych dwóch sprawców, a kolejnych kilka godzin później.

Wszyscy mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego usłyszeli zarzut rozboju. Policjanci poprzez prokuraturę wystąpili także o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu wobec wszystkich napastników. Sąd przychylił się do aresztu wobec trzech sprawców, wobec jednego zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

Za przestępstwo rozboju grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Jednemu z nich grozi nawet 18 lat więzienia z uwagi na to, że dopuścił się tego przestępstwa w tzw. recydywie.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
12267
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach