15 maj 2024

Ukrainiec znaleziony po pożarze w Rokicinach to ofiara zabójstwa

zdjęcie: Ukrainiec znaleziony po pożarze w Rokicinach to ofiara zabójstwa / pixabay/499790
Martwy Ukrainiec znaleziony po ugaszeniu pożaru w jednym z budynków gospodarczych w Rokicinach to ofiara zabójstwa popełnionego ze szczególnym okrucieństwem – wynika z ustaleń lęborskiej prokuratury. Zarzuty usłyszało dwóch mężczyzn i kobieta.
REKLAMA

Pożar w jednym z budynków gospodarczych z maszynami rolniczymi w Rokicinach w powiecie bytowskim (woj. pomorskie) wybuchł w nocy z soboty na niedzielę. Podczas przeszukania ugaszonego obiektu, jak podawała w niedzielę rano PAP, strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny.

Z informacji przekazanych w środę przez prokuratora rejonowego w Lęborku Patryka Wegnera na miejscu zdarzenia śledczy pracowali przez 16 godzin, podejrzewając, że doszło tu do zbrodni.

„Zatrzymano trzy osoby, dwóch mężczyzn i kobietę. Zebrany materiał dowodowy i wykonane czynności pozwoliły na przedstawienie mężczyznom zarzutu zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem obywatela narodowości ukraińskiej. Kobieta usłyszała zarzut nieudzielenia pomocy osobie, której grozi niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz zarzut poplecznictwa, czyli zacierania śladów przestępstwa” – powiedział PAP prok. Wegner.

Poinformował, że jeden z podejrzanych mężczyzn przyznał się do zarzucanego czynu, a drugi nie. Wobec obu prokuratura skierowała do sądu rejonowego wnioski o tymczasowy areszt na trzy miesiące. Sąd je uwzględnił. Kolejny, dotyczący podejrzanej kobiety, sąd rozpozna w środę.

Podejrzani to Polacy. Wszyscy znali ofiarę.

„Nie mogę udzielać informacji o okolicznościach i sposobie popełnienia zarzucanej zbrodni ze względu na jej drastyczność, by nie szokować opinii publicznej i z szacunku dla zmarłego” – powiedział prok. Wegner. (PAP)

Autorka: Inga Domurat

ing/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Chojnice
20.4°C
wschód słońca: 04:39
zachód słońca: 20:53
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach

kiedy
2024-06-08 19:00
miejsce
Jazzik Chojnice, Chojnice, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-17 17:00
miejsce
Chojnickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-17 19:30
miejsce
Chojnickie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-26 17:00
miejsce
Centrum Kultury i Biblioteki im....
wstęp biletowany