29 kwiecień 2020

Zatrzymany przez kryminalnych 33-latek usłyszał zarzut za ciężkie uszkodzenie ciała ze skutkiem śmiertelnym

fot. KPP w Chojnicach
Policjanci z chojnickiej komendy Policji zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, co skutkowało śmiercią 60-letniego mieszkańca Chojnic. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic miasta. Mieszkaniec gminy Chojnice usłyszał już zarzut karny w tej sprawie. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło 14 kwietnia br w obrębie jednego ze sklepów w Chojnicach, gdzie jak ustalili śledczy, mężczyzna w wieku około 30-lat bez powodu zaatakował wychodzącego ze sklepu mężczyznę, którego początkowo kopnął nogą, a następnie popchnął z taką siłą, że ten upadł uderzając głową o chodnik. 60-letni mieszkaniec Chojnic doznał obrażeń ciała i po kilku godzinach zmarł.

Poszukiwaniem sprawcy oraz ustaleniem jego danych personalnych zajęli się funkcjonariusze z chojnickiego wydziału kryminalnego. Po kilku dniach pracy operacyjnej, weryfikowaniu i analizowaniu zdobytych informacji oraz typowaniu potencjalnych podejrzanych zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Chojnice, który mógł mieć związek z tym zdarzeniem. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy po zebraniu materiału dowodowego w tej sprawie, podejrzanego mężczyznę wczoraj popołudniu doprowadzili do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut karny spowodowania obrażeń skutkujących ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu i śmiercią pokrzywdzonego.

Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od lat 5.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
12267
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach