Zderzenie osobówki z samochodem ciężarowym - policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego wypadku

fot. KPP w Chojnicach
Zderzenie osobówki z samochodem ciężarowym - policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego wypadku Policjanci z Chojnic i Czerska wczoraj przed południem zabezpieczali miejsce wypadku drogowego, do którego doszło na wysokości miejscowości Będźmierowice na drodze krajowej nr 22. Pracowali tam policjanci z ruchu drogowego oraz grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. W efekcie wypadku trzy osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitali. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego zdarzenia. Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów, a także o zachowanie szczególnej ostrożności, kiedy zimowe warunki drogowe są często zmienne i bardzo trudne.
REKLAMA

Wczoraj około godz.8.45 na drodze krajowej nr 22 na wysokości miejscowości Będźmierowice doszło do wypadku drogowego z udziałem osobówki i auta ciężarowego. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący renault, 23-latni mieszkaniec Sępólna Krajeńskiego, jadąc w kierunku Czerska z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadący pojazd ciężarowy marki Skania. Trzy osoby, które podróżowały osobówką z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala. Kierujący autem ciężarowym nie odniósł obrażeń.

Funkcjonariusze pracujący przy tym zdarzeniu zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów z powodu powypadkowych uszkodzeń. Przebadali również kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, byli trzeźwi. Policjanci ruchu drogowego wykonali oględziny pojazdów, sporządzili dokumentację fotograficzną i rozmawiali ze świadkami. Technik kryminalistyki sporządził szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ślady. Na podstawie zebranych na miejscu materiałów funkcjonariusze wyjaśniają teraz przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują o ostrożność na drodze. Pamiętajmy, aby za kierownice samochodu wsiadać będąc wypoczętym, dostosować prędkość do panujących warunków i własnych umiejętności. Zachowajmy ostrożność na drodze tak, aby bezpiecznie dojechać do celu.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach