14 styczeń 2021

CIR: animacje dotyczące szczepień na ekranach LED w całym kraju

fot. PAP
Na ekranach LED w całym kraju można już zobaczyć animacje nt. szczepień przeciw COVID-19; w krótkich materiałach informacyjnych Cezary Pazura – aktor i ambasador kampanii #SzczepimySię, mówi o bezpieczeństwie i wiarygodnych źródłach informacji na temat szczepionek - przekazało w czwartek CIR.
REKLAMA

Centrum Informacyjne Rządu przypomniało w komunikacie, że od kilku dni w mediach społecznościowych Kancelarii Premiera dostępne są animacje na temat szczepień przeciw COVID-19. W krótkich materiałach informacyjnych Cezary Pazura – aktor i ambasador kampanii #SzczepimySię mówi o bezpieczeństwie i wiarygodnych źródłach informacji na temat szczepionek.

Teraz - poinformowało CIR - animacje można zobaczyć na ekranach LED w całym kraju – w tym m.in. na stacjach benzynowych, w salonach prasowych, a także przy kasach PKP.

"Opole, Bełchatów, Słupsk, Pabianice – to tylko przykłady miast, w których mieszkańcy mogą zobaczyć na ekranach LED krótkie animacje informacyjne na temat szczepień. Materiały od dziś są wyświetlane m.in. na stacjach benzynowych, a także w salonach prasowych. W Krakowie, Poznaniu i Warszawie pasażerowie mogą je zobaczyć również na dworcach PKP. Łącznie animacje są wyświetlane na 400 ekranach w 200 lokalizacjach w całej Polsce" - czytamy w komunikacie CIR.

Animacje informują, że szczepienie przeciw COVID-19 to dużo mniejsze ryzyko zachorowania, a w przypadku choroby szczepionka zapewnia łagodniejszy przebieg i mniej powikłań. Po drugie animacje podkreślają, że szczepienia przeszły rygorystyczne testy, co sprawia że są bezpieczne.

Animacja podaje też źródła wiarygodnych i kompleksowych informacji o szczepieniach, czyli stronę internetową gov.pl/szczepimysie. "Szybko i wygodnie sprawdzimy tam m.in.: wiadomości na temat Narodowego Programu Szczepień, mapę punktów szczepień, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz wypowiedzi ekspertów. Dla obywateli przeznaczona jest również bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989" - przypomina CIR. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa

kos/ mrr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach