4 październik 2019

Graj, projektuj, wygrywaj!

2 października ruszyła druga edycja konkursu „Stwórz grę i wskocz na półkę w Empiku”. Nagrodą w nim jest wydanie gry, wprowadzenie jej do sprzedaży oraz promocja. Równocześnie ze startem konkursu organizatorzy zapowiadają premierę rodzinnej gry „Wyścig balonów" autorstwa Grzegorza Buźniaka, który zwyciężył w pierwszej edycji konkursu. Jego przykład pokazuje, że warto pasję do planszówek przekuć w profesję, w której można odnieść sukces.
REKLAMA
Aż 21% Polaków* gra w planszówki – to jedno z najpopularniejszych hobby w naszym kraju. Z myślą o pasjonatach tej formy rozrywki, Empik i Grupa Wydawnicza Foksal już po raz drugi ogłaszają konkurs.

Czy w zakresie gier planszowych powiedziano ostatnie słowo? Czy na tym polu da się jeszcze coś wymyślić? Gdy w 2018 r. został ogłoszony przez Empik konkurs na grę planszową, w której główną nagrodą miało być wydanie zwycięskiej gry, nawet członkowie Jury poza zaciekawieniem mieli pewne obawy.

- "Od kilku lat obserwujemy boom na rynku gier planszowych. Jest on w tej chwili dosyć mocno nasycony. Zdarza się, że sami producenci miewają problemy z zupełnymi nowościami i wypuszczają gry, zawierające znaczne podobieństwa do kilku innych na rynku. Dlatego ogłaszając w ubiegłym roku konkurs, mieliśmy obawy o to, na ile startującym uda się zaproponować oryginalne rozwiązania. I trzeba przyznać, że poziom nas zaskoczył. Do konkursu wpłynęło ponad sto prac, które zapewniły nam często dobrą zabawę i pokazały umiejętności fanów gier. Myślę tu nie tylko o pokładach kreatywności, ale też o technicznych umiejętnościach, które są niezbędne, żeby przygotować kompletny prototyp gry i przesłać go na konkurs." - Maciej Wrzosek, członek Jury konkursu.

Pierwsza edycja pokazała, że ważne jest dobre zaplanowanie całego procesu startu w konkursie. Projekt, makieta, testy wymagają czasu. Ważne jest myślenie o grze, opowiadanie o niej, rysowanie elementów, szukanie słabych punktów, konstruowanie jasnych instrukcji, zapraszanie jak największej liczby osób do testów.
Do 13 grudnia 2019 r. należy przesłać projekt gry planszowej przeznaczonej dla całej rodziny (kryteria wiekowe: powyżej 6 lat) zrealizowany w formie przestrzennej (makieta, prototyp, rysunki w formie uproszczonej) wraz  ze  szczegółowym  opisem  zasad  oraz  wszystkimi  elementami  niezbędnymi  do przeprowadzenia gry.Ogłoszenie wyników odbędzie się 26 lutego 2020 r.

Szczegółowe zasady udziału znajdują się Regulaminie.


Laureat poprzedniej edycji

W I edycji konkursu zwyciężył Grzegorz Buźniak. Zasady nagrodzonej gry „Wyścig balonów” jego autorstwa, podobnie jak wielu kultowych planszówek, są proste. Zawodnicy sprawdzą swoje umiejętności w zawodach baloniarskich. Ważne w tej grze są spostrzegawczość, dobre planowanie i odrobina szczęścia.
Gra „Wyścig balonów” (wydana przez FoxGames) będzie miała premierę podczas Festiwalu Gier Planszowych, który odbędzie się w salonach Empik w aż 9 polskich miastach 12 oraz 19 października.

Festiwal Gier Planszowych
Festiwal Gier Planszowych organizowany jest przez Empik we współpracy z czołowymi wydawcami gier planszowych. Podczas Festiwalu istnieje możliwość spróbowania swoich sił w rozgrywkach, odbywają się prezentacje nowości, liczne konkursy z nagrodami, turnieje i spotkania z twórcami. Festiwal od lat przyciąga nie tylko fanów gier, ale całe rodziny, młodzież i wszystkich tych którzy choć na chwilę chcą odłożyć telefon i wejść z ludźmi dookoła w interakcję.

Terminy i miejsca Festiwalu:

12 października, godz. 10:00-20:00
Empik Warszawa Westfield Arkadia
Empik Łódź Galeria Łódzka
Empik Gdańsk Galeria Bałtycka
Empik Poznań Posnania
Empik Wrocław Pasaż Grunwaldzki
Empik Kraków Galeria Kazimierz
Empik Katowice Silesia
Empik Rzeszów Galeria Rzeszów

19 października, godz. 10:00-20:00
Empik Warszawa Westfield Arkadia
Empik Łódź Port Łódź
Empik Gdynia Riviera
Empik Poznań Stary Browar
Empik Wrocław Galeria Dominikańska
Empik Katowice Supersam
Empik Lublin Plaza

Wydawcy biorący udział w Festiwalu:
Edgard, Egmont, Granna, Fox Games, Hipocampus, Mattel, MDR, Nasza Księgarnia, Rebel, Tactic Games, TM Toys, Trefl, Winning Moves, Zielona Sowa
Udział w Festiwalu Gier Planszowych jest bezpłatny.

*badania Kantar Polska na zlecenie Empiku, wrzesień 2018, n=2000
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach