16 styczeń 2021

Blisko 6 tys. punktów szczepień w całym kraju

fot. PAP
W Polsce docelowo ma być ponad 6 tys. punktów szczepień. Na interaktywnej mapie jest ich obecnie 5926. Szczepienia populacyjne przeciw COVID-19 rozpoczną się w nich 25 stycznia. W pierwszej kolejności zaczepione zostaną osoby powyżej 70 lat.
REKLAMA

Interaktywna mapa z listą punktów szczepień pokazuje, że w całym kraju gotowych do szczepień populacyjnych jest 5926 placówek. Lokalizację można sprawdzić na stronie www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

Placówki chętne do szczepień populacyjnych mogą wprowadzać swoje grafiki szczepień na okres od 25 stycznia do 31 marca do centralnego systemu e-Rejestracji do niedzieli, do północy. Przez ten system umawiane są wszystkie wizyty szczepień przeciw COVID-19 w całym kraju.

Każda z placówek będzie mogła wykonać 30 szczepień tygodniowo. Na tyle pozwalają zakontraktowane przez Polskę dawki szczepionek na I kwartał tego roku.

Tygodniowo do naszego kraju trafia około 360 tys. dawek szczepionek. Dzielone są one na dwie równe części. Połowa pozostaje w magazynie Agencji Rezerw Materiałowych, by zagwarantować preparat na drugą dawkę. Pozostałe 180 tys. trafia do punktów szczepień. Ma ich być docelowo ponad 6 tys.(PAP)

Autorka: Klaudia Torchała

tor/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach