Fizjoterapeuci rozpoczęli protest w całym kraju

Rozpoczął się zapowiadany od kilku tygodni ogólnopolski strajk fizjoterapeutów. Masowa ich ilość poszła na zwolnienia lekarskie. Mimo wcześniejszej deklaracji tej grupy zawodowej o swoich planach związanych z protestem, przedstawicie Rządu dopiero kilka dni temu zainicjowali spotkanie. Jego termin został ustalony na dzień jutrzejszy, na godzinę 15.00. Fizjoterapeuci domagają się przede wszystkim podwyżek.
REKLAMA
W Szpitalu Miejskim w Sosnowcu, Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Żywcu czy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie blisko 90% fizjoterapeutów wzięło udział w strajku, przechodząc na zwolnienia lekarskie. Jak donosi reporter RMF FM, w Jastrzębiu- Zdroju na Śląsku z 29 fizjoterapeutów do pracy przyszło dziś tylko 13 z nich. W placówkach tych przeprowadzane są tylko najpilniejsze zabiegi, np. osób po przebytych udarach.

Akcja protestacyjna na dużą skalę trwa również we Wrocławiu, w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym, w szpitalach wojewódzkich w Słupsku, Płocku i Poznaniu, w Sopocie oraz w Pomorskim Centrum Reumatologiczny. W tych miejscach w strajku bierze udział 80% załogi.

Jak ustalił reporter RMF FM, do strajku dołączyły również m.in. takie placówki jak Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku, Szpital w Radzyniu Podlaskim, Szpital Specjalistyczny w Wejherowie czy też Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej.

Źródło:
RMF FM

Więcej na rmf24.pl


Opracowanie:
Redakcja Twoje-Miasto.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach