2 październik 2019

Nauczyciele rozpoczną strajk 15 października

15 października nauczyciele ponownie rozpoczynają akcję protestacyjną. Będzie to forma strajku włoskiego, która ma polega na wykonywaniu tylko i wyłącznie zadań obowiązkowych, zgodnych z przepisami prawa oświatowego.
REKLAMA
- Nie chcemy być woluntariuszami. Przygotowaliśmy zestaw zadań, które naszym zdaniem nie były do tej pory nam wynagradzane i nie chcemy ich wykonywać, mówię o sobotnio-niedzielnych konkursach, zajęciach organizowanych w dniu wolnym od pracy, sporządzaniu sprawozdań z pracy dydaktycznej szkoły, inwentaryzacji obiektów szkolnych, w tym także biblioteki. To jest katalog zadań, który chcemy przekazać nie tylko nauczycielom, ale poinformować o tym także ministra edukacji narodowej - powiedział Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, cytowany przez RMF FM.

Nauczyciele będą wykonywać tylko obowiązki opisane w przepisach prawa oświatowego, mieszczące się w 40-godzinnym wymiarze pracy. Odmówią zaś prowadzenia wszelkich zajęć pozalekcyjnych, które były formą ich dodatkowej działalności, za którą nie byli wynagradzani, np. wycieczki szkolne, zielone szkoły czy koła zainteresowań.

Za strajkiem włoskim opowiedziało się około 50% nauczycieli. Akcja strajkowa rozpocznie się tuż po wyborach parlamentarnych, by uniknąć wszelkich pomówień, że ma on kontekst polityczny.

Źródło:
RMF FM / PAP

Więcej na rmf24.pl:
https://www.rmf24.pl/fakty/news-nauczyciele-znow-zastrajkuja-wiadomo-jak-bedzie-wygladal-pro,nId,3256013#utm_source=web_push&utm_medium=push&utm_campaign=push_news

Opracowanie:
Redakcja Twoje-Miasto.pl
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
12977
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach