7 styczeń 2021

Ruszyła kampania rzecznika praw dziecka promująca Dziecięcy Telefon Zaufania

fot. PAP
Rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak zachęca ofiary przemocy do kontaktu z Dziecięcym Telefonem Zaufania pod nr 800 12 12 12 lub poprzez czat na stronie brpd.gov.pl. Telefon i czat są darmowe, anonimowe i czynne całą dobę, także w święta i weekendy - podkreśla rzecznik.
REKLAMA

Na potrzeby kampanii społecznej promującej działalność Dziecięcego Telefonu Zaufania powstały spoty filmowe. Pierwszy z nich można już oglądać w Telewizji Polskiej, na stronie www.brpd.gov.pl i w mediach społecznościowych – na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Aby skontaktować się z Dziecięcym Telefonem Zaufania należy zadzwonić pod nr 800 12 12 12 albo lub napisać na czacie na stronie brpd.gov.pl. Jak podkreśla Mikołaj Pawlak, "czekają tam specjaliści, prawnicy i psycholodzy, którzy pomogą, porozmawiają i wskażą drogę wyjścia z kłopotów".

Rzecznik zachęca do kontaktu poprzez czat lub telefon wszystkie dzieci mające poczucie, że stały się ofiarą przemocy lub hejtu, ale też te, które znalazły się w trudnej sytuacji i chciałyby z kimś porozmawiać.

Podkreśla również, że telefon i czat są darmowe, anonimowe i czynne całą dobę, także w nocy, święta i weekendy.

"Jeśli nie będziecie chcieli, to nikt się o tej rozmowie nie dowie. Ani rodzice, ani szkoła. Nie czekajcie, pozwólcie sobie pomóc. To naprawdę działa – przekonuje Mikołaj Pawlak cytowany w komunikacie prasowym.

Darmowa infolinia Dziecięcego Telefonu Zaufania istnieje od 2008 roku. Teraz Rzecznik Praw Dziecka zdecydował o rozszerzeniu jego działalności na całą dobę, a także uruchomił specjalny czat internetowy – dyżurują tam specjaliści prawnicy i psycholodzy, którzy pomagają dzieciom i młodzieży. (PAP)

Autor: Dorota Stelmaszczyk

dst/ mhr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach