13 listopad 2019

Telemarketerzy nie dają żyć? Można ich powstrzymać

Nie spełniły się marzenia wielu, że przepisy RODO uwolnią nas od telefonów z propozycjami zakupu usług i towarów czy zaproszeń na spotkania sprzedażowe. Telemarketerzy nadal trzymają się mocno i wciąż dzwonią. Co zrobić w sytuacji, którą odczuwamy jako nękanie i nie wiemy jak odgonić się od tych ofert?
REKLAMA
Portal Wirtualna Polska zdradza nowy sposób na ukrócenie tych przykrych dla niektórych osób praktyk. Radzi, by pytać o zgodę na przetwarzanie i przechowywanie danych, czyli w tym konkretnym przypadku numeru telefonu. Przypomina również, że telemarketer powinien zaznaczyć na początku rozmowy, że celem tego połączenia jest przekazanie oferty marketingowej, a na to potrzebna jest zgoda rozmówcy. Musi też ujawnić, kto jest administratorem danych.

Pracownicy callcenter mają wprawdzie nowe wytyczne, pozwalające obejść przepisy o ochronie danych osobowych. Na pytanie o administratora odpowiadają, że nasz numer został wygenerowany przez komputer.

Jednak taki system jest niezgodny z prawem. Wystarczy więc uświadomić to namolnemu telemarketerowi. Informacja o tym, że nie życzymy sobie podobnych połączeń powinna wystarczyć, w skrajnych przypadkach trzeba domagać się podania firmy zlecającej takie działania w telemarketingu i zaznaczyć, że mamy zamiar zwrócić się ze sprawą do UKE i UOKiK.
Wprawdzie zawód telemarketera to zajęcie dla naprawdę niezłomnych, ale - według portalu - taki sposób powinien zakończyć nasze problemy.


WP Tech
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach

kiedy
2020-02-15 19:30
miejsce
Hala Centrum Park, Chojnice, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-12 18:00
miejsce
Chojnicki Dom Kultury, Chojnice,...
wstęp biletowany