Sport artykuł sponsorowany
26 październik 2015

Ośmiu w turnieju głównym ITTF World Tour Warsaw Polish Open

Ośmiu reprezentantów Wschodzący Białystok Superligi Tenisa Stołowego wystąpi w 1. rundzie turnieju głównego GAC Group ITTF World Tour Warsaw Polish Open. Tegoroczna edycja warszawskiego turnieju jest najsilniej obsadzona w historii tych zawodów w naszym kraju.
Z grupowych eliminacji do turnieju głównego awansował Cazuo Matsumoto (KST Energa Manekin Toruń), Tomas Konecny (3S Polonia Bytom), Wang Zeng Yi (PKS Kolping Frac Jarosław) i Wang Yang (ASTS Olimpia-Unia Grudziądz). Brazylijczyk występujący na co dzień w barwach Energi-Manekina w rundzie eliminacyjnej zwyciężył z Francuzem Jeremim Petiotem 4:2. Podopieczny Michała Napierały z 3S Polonii Bytom pokonał Rosjanina Viacheslava Burova w takim samym stosunku 4:2. Do grona uczestników turnieju finałowego dołączył Wang Yang, który jako reprezentant Czech pokonał Singapurczyka Yanha Zi 4:1.

Najwięcej emocji w rundzie eliminacyjnej dostarczył pojedynek reprezentanta Polski – Wang Zeng Yi. Tenisista stołowy Kolpina Frac Jarosław, w znakomitym stylu i po bardzo wyrównanej walce pokonał Czecha – Petra Korbela 4:3 i tym samym zapewnił sobie bezpośredni udział w turnieju głównym.

Ze względu na wysokie miejsca rankingowe, przed 1. rundą byli już rozstawieni: Tang Peng, Wong Chun Ting (obaj Dekorglass Działdowo), Kaii Yoshida (ASTS Olimpia-Unia Grudziądz) i Daniel Górak (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki).

Tegoroczna edycja ITTF World Tour w Warszawie zgromadziła mistrzów świata, olimpijskich i mistrzów Europy. Tak silnej obsady najlepszych tenisistów stołowych świata, nie było dotychczas w Polsce. Miejscem zmagań pingpongistów jest Arena Ursynów w Warszawie.