26 maj 2020
patronat medialny

Warszawa Business Run 2020 w nowej formule. Zapisy 27 maja

fot. nadesłane
Od kilku lat w pierwszą niedzielę września pracownicy warszawskich firm i korporacji stają na starcie Warszawa Business Run – biegu biznesowego, który aktywność fizyczną i integrację pracowników łączy z charytatywnym celem. Również w tym roku organizatorzy nie rezygnują z imprezy i zapraszają na pomaganie przez bieganie w nowej, bezpiecznej odsłonie. Zapisy startują 27 maja.
REKLAMA
W 2019 r. w Warszawa Business Run udział wzięło prawie 4 tys. biegaczy. Warszawska impreza jest częścią ogólnopolskiej inicjatywy – zawody odbyły się tego samego dnia także w 8 innych miastach Polski, m.in. Krakowie, Poznaniu, Katowicach czy Wrocławiu, gromadząc łącznie ponad 27 tys. osób.

Tegoroczny bieg z konieczności będzie wyjątkowy – pod względem miejsca i formuły. Zapisy dla wszystkich uczestników ruszą 27 maja i potrwają równe 2 tygodnie, do 10 czerwca.

– Choć nowa rzeczywistość postawiła nas przed koniecznością zmian, nie składamy broni. Nadal chcemy integrować środowisko biznesowe w słusznym, charytatywnym celu, by nie zostawić naszych podopiecznych bez wsparcia. Dlatego też potwierdzamy zapowiedzianą na 6 września datę biegu. Tego dnia jak zwykle 5-osobowe zespoły pobiegną w Poland Business Run 2020, m.in. w Warszawie. Tym razem jednak, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, nie zgromadzimy biegaczy na liniach startu w każdym mieście – tłumaczy Marta Hernik, dyrektor Fundacji Poland Business Run, organizator biegu.

Biegacze pokonają dystans 4 km sami lub w kilku-, kilkunasto- czy kilkudziesięcioosobowej grupie w zależności od zasad dotyczących zgromadzeń, które będą obowiązywać we wrześniu. Nie będzie też wyznaczonej trasy, każdy może wytyczyć wymagany odcinek samodzielnie i w wybranej lokalizacji – Łazienkach Królewskich, wzdłuż Wisły czy po okolicznych leśnych ścieżkach. Tym samym nie trzeba jak dotychczas biec konkretnie w Warszawie, ale w dowolnej miejscowości, w kraju lub poza jego granicami

W dniu imprezy, 6 września, kiedy wszyscy zawodnicy danej drużyny wystartują, ich czasy zostaną podliczone w specjalnej aplikacji i pojawią się w klasyfikacji ogólnej. Z Krakowa, gdzie ma swoją siedzibę Fundacja Poland Business Run, prowadzona będzie transmisja live.

– Ze specjalnego studia połączymy się z biegaczami, przedstawicielami firm z Warszawy i innych miast, a także naszymi ambasadorami i beneficjentami, komentując wyniki i rekordy – dodaje Marta Hernik.

Główne hasło sztafety, czyli “Pobiegniesz - pomożesz!” pozostaje bez zmian. Fundacja pragnie, by mimo nowej rzeczywistości i zakazu organizacji imprez masowych, pomoc otrzymało jak najwięcej potrzebujących po amputacjach i z innymi dysfunkcjami narządów ruchu. W ubiegłym roku, dzięki zaangażowaniu warszawskich biegaczy, wsparcie otrzymało 11 osób, m.in. Inez, która w wyniku wypadku porusza się na wózku aktywnym. Dofinansowano także 5 protez kończyn i 9 turnusów rehabilitacyjnych.


Szczytny cel dodatkowo motywuje do udziału w sztafecie przedsiębiorstwa i biegaczy.

– Bieg organizowany przez Fundację Poland Business Run to możliwość integracji, zarówno wśród naszych pracowników biorących udział biegu, jak i w ramach lokalnej społeczności biznesowej, której jesteśmy członkiem. Motywuje też do dbania o kondycję fizyczną i zdrowie, co w obecnej sytuacji jest szczególnie istotne, a jednocześnie trudniejsze niż przed pandemią. Dla nas jako firmy udział w wydarzeniu to także możliwość wsparcia osób z niepełnosprawnościami i zaangażowania w tworzenie inkluzywnego otoczenia, w którym każdy może realizować swój potencjał – komentuje Rowena Everson, dyrektor zarządzająca banku Standard Chartered z siedzibą w Warszawie.

Zapisy na Warszawa Business Run 2020 w nowej formule odbędą się jak zwykle przez stronę organizatora www.polandbusinessrun.pl. Rejestracja rusza 27 maja i potrwa dokładnie 2 tygodnie. Po dodaniu drużyny i opłaceniu udziału, pakiety startowe, a w nich specjalną chustę wielofunkcyjną, mogącą służyć także za maseczkę, numer startowy i medal, uczestnicy otrzymają za pomocą przesyłki z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
20423
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach