27 styczeń 2021

USA: eksperci doradzają noszenie potrójnych masek

Amerykański portal Summit.news podaje w środę, powołując się na telewizję CNBC, że eksperci doradzają noszenie potrójnych masek, lub masek trójwarstwowych, by lepiej chronić siebie i swe otoczenie przed zakażeniem koronawirusem.
REKLAMA

Cytując badaczy z politechniki Virginia Tech spikerka CNBC Contessa Brewer zasugerowała, że należy rozważyć noszenie trzech masek lub dodanie dodatkowych warstw do zwykłej maseczki - podaje Summit.news.

Dr Anthony Fauci, główny doradca medyczny nowego amerykańskiego prezydenta Joe Bidena, poinformował niedawno, że podwójna maska może stanowić lepsza ochronę niż pojedyncza.

Brewer powiedziała, że według ekspertów z Virginia Tech podwójna maska chroni przed infekcją o 50 do 75 proc. lepiej i dodała "trzywarstwowa maska może blokować do 90 proc. cząsteczek (patogenu)" - cytuje portal.

Autor tekstu na Summit.news pisze: "Pojawia się ponownie pytanie; jeśli nawet noszenie trzech masek nie dostarcza 100 proc. ochrony przeciw Covid, to po co w ogóle nosić jedną maskę?".

SAMA Sieć CNBC przypomniała już w niedzielę, że amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) jak dotąd nie zarekomendowało noszenia podwójnych maseczek. (PAP)

fit/ jar/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach