1 czerwiec 2020

Mały gruczoł, wielkie zadania

Działania edukacyjne w ramach tegorocznego Tygodnia Walki z Chorobami Tarczycy (25-31 maja) koncentrują się na budowaniu społecznej świadomości tego, jak ważna jest zdrowa tarczyca matki dla poczęcia i prawidłowego rozwoju dziecka, a także dla zdrowia kobiety w czasie ciąży i po porodzie.
Nowa odsłona serwisu tarczyca.pl oferuje przystępne, podane w nowoczesnej formie, materiały dotyczące objawów, rodzajów chorób tarczycy oraz sposobów ich leczenia.

Nieprawidłowo funkcjonująca tarczyca może być przyczyną wielu bardzo poważnych problemów ze zdrowiem. Jej sprawność jest nam potrzebna na każdym etapie życia, dlatego tak ważna wydaje się edukacja społeczeństwa na temat m.in. objawów chorób tarczycy, których nie powinno się lekceważyć. Taką funkcję edukacyjną spełnia serwis tarczyca.pl, który w swojej nowej odsłonie stanowi nowoczesne kompendium wiedzy dla pacjentów, a także osób dbających o zdrowie swoje i swojej rodziny. Ciekawy projekt graficzny i czytelny układ treści pomagają użytkownikom w szukaniu informacji na temat wpływu chorób tarczycy na funkcjonowanie organizmu człowieka. Odwiedzający stronę mogą także zrobić test, którego wynik być może skłoni ich do szukania porady lekarskiej, a także zapoznać się ze wskazaniami dietetycznymi w chorobach tarczycy.

Tydzień Walki z Chorobami Tarczycy to międzynarodowa inicjatywa edukacyjna firmy Merck we współpracy z organizacjami Thyroid Federation International i ThyroidChange, mająca na celu podnoszenie społecznej świadomości na temat chorób tarczycy. Tegoroczna edycja poświęcona jest wpływowi funkcjonowania tarczycy na płodność, rozwój płodu, a także zdrowie młodej matki i dziecka.

W serwisie edukacyjnym tarczyca.pl można także zapoznać się z informacjami na temat wpływu dysfunkcji tarczycy na organizm dzieci, osób starszych, z chorobami układu sercowo-naczyniowego, z otyłością czy niedoborem jodu. Odwiedzający stronę dowiedzą się także, czym są choroby Hashimoto i Gravesa-Basedowa, jakie są objawy i skutki nadczynności i niedoczynności tarczycy oraz co to jest wole i czy wszystkie guzki tarczycy to groźne nowotwory. Więcej informacji na tarczyca.pl

Merck jest wiodącą firmą naukowo-technologiczną, działającą w trzech sektorach, tj. (Healthcare) ochrony zdrowia, Life Science (life science) oraz (Performance Materials) zaawansowanych materiałów i technologii. Około 57 000 pracowników na całym świecie jest zaangażowanych w dalszy rozwój technologii wydłużających życie pacjentów i poprawiających jego jakość – począwszy od terapii stosowanych w leczeniu raka i stwardnienia rozsianego, nowoczesnych systemów wspierających badania naukowe i tworzenie leków, zakończywszy na produkcji ciekłych kryształów wykorzystywanych w smartfonach i telewizorach LCD. W 2019 r. Merck odnotował przychód ze sprzedaży w wysokości 16,2 miliarda euro w 66 krajach.

Badania naukowe i społeczna odpowiedzialność są kluczem do technologiczno-naukowego postępu firmy. Właśnie w taki sposób Merck rozwija się od momentu swojego powstania w 1668 r. Większościowy udział notowanej na giełdzie grupy należy do rodziny, która założyła firmę. Merck posiada ogólnoświatowe prawa do nazwy i marki Merck. Jedynymi wyjątkami są Stany Zjednoczone i Kanada, gdzie firma działa pod nazwami EMD Serono w obszarze ochrony zdrowia, MilliporeSigma w obszarze life science i EMD Performance Materials w obszarze zaawansowanych materiałów i technologii. Aby uzyskać więcej informacji, należy odwiedzić stronę internetową Merck www.merckgroup.com

 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
14993
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach