27 styczeń 2021

GDDKiA: Ślisko na drogach; jazdę utrudnia padający śnieg i błoto pośniegowe

fot. PAP
Ślisko na drogach na południu i w centrum Polski. Jazdę utrudnia padający śnieg, śnieg z deszczem i błoto pośniegowe – ostrzegła w środę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne.
REKLAMA

GDDKiA zaapelowała do kierowców w swoim porannym komunikacie o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Jazdę utrudniają opady śniegu w województwach: podlaskim, świętokrzyskim, małopolskim, dolnośląskim, lubelskim, podkarpackim i mazowieckim.

Natomiast śnieg z deszczem pada w łódzkim, opolskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim,

Błoto pośniegowe i śliskość występuje na południu woj. śląskiego. W Małopolsce trudne warunki drogowe są na: dk 28 odc. Skomielna Biała – Limanowa, dk 47 odc. Chabówka – Nowy Targ. W Podlaskiem: dk 16 odc. Augustów – Ogrodniki, dk 8 odc. Mielniki – Budzisko.

Na Warmii i Mazurach i części Mazowsza kierujący pojazdami muszą szczególnie uważać na: dk 63 odc. Godlewo Wielkie – Siedlce, dk 62 odc. Frankopol – Węgrów, dk 19 odc. Mostów – Kózki, a Wielkopolsce na dk 24 odc. Pniewy – granica województwa.

GDDKiA przypomniała, że w środę spodziewane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, nad morzem oraz po południu na Dolnym Śląsku możliwe rozpogodzenia. Głównie w centrum i na wschodzie wystąpią opady śniegu, na Warmii i Mazurach oraz Podlasiu także o umiarkowanym natężeniu.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do około 5 cm w Karpatach, do 7 cm na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od -2°C, -1°C na wschodzie do 2 st. C na zachodzie kraju, nad morzem miejscami 3 st. C; chłodniej na Podhalu, około -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, głównie w pierwszej połowie dnia porywisty, z kierunków zachodnich, miejscami na wschodzie powodować może zamiecie śnieżne. (PAP)

wnk/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach