Potrącenie pieszej na przejściu. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

fot. KPP w Chojnicach
Wczoraj krótko przed północą policjanci z czerskiego komisariatu zabezpieczali miejsce zdarzenia, gdzie doszło do potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych. 30-latnia mieszkanka Czerska z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci kierowcy zatrzymali prawo jazdy. Na miejscu, funkcjonariusze wraz z technikiem kryminalistyki zabezpieczali ślady i sporządzali dokumentację, która pomoże śledczym w ustaleniu okoliczności zdarzenia. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawiania wolności.
REKLAMA

Wczoraj około godziny 23:15 dyżurny chojnickiej komendy otrzymał zgłoszenie telefoniczne o wypadku drogowym na ul. Dr Zielińskiego w Czersku. Natychmiast na miejsce zdarzenia skierował policjantów z miejscowej jednostki wraz z technikiem kryminalistyki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, wyjaśniali okoliczności oraz przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu tego zdarzenia wynika, że 19-letni kierujący jadący w kierunku ul. Dworcowej na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił prawidłowo przechodzącą 30- letnią mieszkankę Czerska. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierującego i pieszego. Badanie przeprowadzone alkotestem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Potrącona kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. 19-letniemu kierowcy golfa policjanci zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od pojazdu.


Zebrane na miejscu przez policjantów i technika kryminalistyki ślady oraz dokumentacja, pomoże śledczym ustalić dokładny przebieg i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują do kierowców by przed przejściem dla pieszych znacznie zwalniali i zachowali szczególną ostrożność, a piesi upewnili się czy mogę bezpiecznie przekroczyć jezdnię !!!

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
12267
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach