28 kwiecień 2020

Wiosenna pogoda nie zwalnia z noszenia maseczki oraz zachowania odstępu dwóch metrów w przestrzeni publicznej

Od ponad dziesięciu dni obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, transporcie zbiorowym, a także wtedy, gdy podróżujemy samochodem z osobą nie mieszkającą z nami na co dzień. Przed nami długi majowy weekend, policjanci apelują!- wprowadzone przepisy dotyczące Covid-19 cały czas obowiązują i należy się do nich bezwzględnie stosować! Dla dobra nas wszystkich, stosujmy się do tych obostrzeń i wspólnie zapobiegajmy rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Nie zapominajmy o zachowaniu szczególnego bezpieczeństwa, a przede wszystkim odstępu dwóch metrów od innych osób podczas przemieszczania się, czy to w dni robocze, czy też wolne od pracy.
REKLAMA

Koronawirus zmienił nasze życie. Od kilku tygodni chojniccy policjanci razem z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej i funkcjonariuszami Straży Miejskiej prowadzą wzmożone działania, których celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Podczas wspólnych patroli mundurowi kontrolują m.in. osoby objęte kwarantanną domową i pojazdy poruszające się po terenie powiatu chojnickiego, a także zwracają uwagę na osoby przemieszczające się w przestrzeni publicznej. Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa sprawdzają też plaże, skwery, parki oraz inne miejsca, w których może dochodzić do grupowania się osób. Wynik wzmożonych działań pokazuje w dużej mierze zdyscyplinowanie mieszkańców powiatu. Niestety zdarza się, a szczególnie teraz kiedy aura na zewnątrz prawdziwie wiosenna, że niektórzy łamią te nakazy o czym niejednokrotnie sami informują nas mieszkańcy obawiający się o bezpieczeństwo swoje jak i innych.

Niestosowanie się do nakazów i zakazów sprawia, że policjanci muszą podejmować interwencję wobec osób, które nie stosują się do wprowadzonych obostrzeń związanych z Covid-19. Przypominamy po raz kolejny, że piękna pogoda nie zwalnia nas z obowiązku noszenia maseczki w przestrzeni publicznej oraz zachowania odległości 2 metrów od innych osób. W związku z tym, że weekend majowy rozpocznie się już za dwa dni należy przypomnieć również, że grillowanie jest dozwolone tylko z osobami wspólnie zamieszkującymi, to nie jest czas na wspólne biesiadowanie i spotkania ze znajomymi oraz dalszymi krewnymi.

Pamiętajmy, że w głównej mierze to od nas samych zależy bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Stosujmy się do wszystkich wprowadzonych ograniczeń i wspólnie zapobiegajmy rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Nie dajmy się temu wirusowi! – Dbajmy o życie i zdrowie nasze oraz innych! Nie zapominajmy, że to niebezpieczeństwo jest niewidoczne i może zaatakować wszędzie. Od nas wszystkich zależy, czy powstrzymamy rozprzestrzenianie się koronawirusa, a policjanci mają możliwość i narzędzia aby dyscyplinować osoby, które do tego zadania będą podchodziły zbyt lekceważąco.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
12267
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach