Prywatny dom studencki i apartamenty na wynajem w Centrum Krakowa zakupione za 20 mln euro przez Catella European Residential od Hines

fot. nadesłane
Fundusz mieszkaniowy Catella European Residential Fund (CER) zakupił od amerykańskiej firmy deweloperskiej Hines projekt w Centrum Krakowa, przeznaczony na wynajem. Obejmuje on nowoczesne apartamenty oraz pokoje dla studentów w prywatnym akademiku. Kwota transakcji to 20 mln EUR.
-  „Trzecia inwestycja Catella w Polsce i pierwsza realizowana poza terenem Warszawy przyczyni się do dalszej dywersyfikacji CER na terenie Europy, w wyniku której łączna wartość zarządzanych aktywów osiągnie obecnie 1.5 mld euro. Kraków, drugie co do wielkości miasto w Polsce, to nie tylko atrakcja turystyczna, ale również miejsce dynamicznego rozwoju, budzące coraz większe zainteresowanie inwestorów z sektora outsourcingu procesów biznesowych. Spółki BPO wynajmują ponad pół miliona metrów kwadratowych powierzchni biurowych w Krakowie”  - poinformowała Viktoria Hoffmann, Doradca ds. inwestycji dla Catella European Residential.


„Trio Kraków” – apartamenty na wynajem i prywatny dom studencki

Inwestycja to 154 apartamenty usytuowane w dwóch nowocześnie zaprojektowanych budynkach i 139 mieszkań w prywatnym domu studenckim. Kompleks ten będzie działał pod nazwą „Trio Kraków” https://triokrakow.pl/pl. Zarządzać nim będzie spółka Catella Residential Investment Management (CRIM) z Berlina oraz Catella Real Estate AG (CREAG). Stanowią one część nowej inwestycji deweloperskiej w sektorze mieszkaniowym realizowanej przez Hines w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta i Rynku.

Apartamenty mieszkalne i mieszkania studencie charakteryzuje nowoczesna architektura z dużymi oknami, balkonami i tarasami. Nowe inwestycje są w pełni ukończone i częściowo wyposażone. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do swoich nowych mieszkań w styczniu 2020 roku.

- „Kraków to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w Polsce, które przyciąga młodych ludzi z całego kraju i państw sąsiednich, pragnących tu studiować i pracować. Miasto posiada jeden z najlepszych uniwersytetów w Polsce i oferuje coraz większą liczbę miejsc pracy w sektorze BPO, co jeszcze bardziej przyczynia się do jego atrakcyjności" – powiedział Dariusz Węglicki DaWeg Asset Management Catella Residential Investment Management Partner na Polskę.


Informacje o Catella Residential Investment Management GmbH (CRIM)

Catella założyła swój pierwszy europejski fundusz mieszkaniowy o wartości 1 mld euro w 2007 r. Od tego czasu do końca 3 kwartału 2019 r. fundusz wygenerował średni zysk dla inwestorów w  wysokości 8,2% rocznie. W 2013 r. zespół uruchomił również pierwszy wyspecjalizowany Fundusz mieszkaniowy dla studentów.

CRIM jest spółką zależną szwedzkiej spółki Catella AB ze Sztokholmu. Jej działalność w obszarze nieruchomości mieszkaniowych obejmuje zarządzanie portfelami, kupno i sprzedaż oraz zarządzanie aktywami. CRIM świadczy usługi w zakresie zarządzania i doradztwa na rzecz szeregu funduszy i organizacji, o wartości zarządzanych aktywów w wysokości ok. 3,5 mld euro w dziesięciu państwach na terenie Europy.
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
12977
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach