12 styczeń 2021

Minister Maląg: zimą szczególnie zatroszczmy się o osoby w kryzysie bezdomności

fot. PAP
Okres zimowy, niskie temperatury – szczególnie nocą – to najtrudniejszy czas dla osób zmagających się z kryzysem bezdomności – przypomniała w poniedziałek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Zaapelowała o solidarność i reagowanie, gdy ktoś potrzebuje pomocy.
REKLAMA

MRiPS zwróciło uwagę, że w najbliższych dniach temperatura, zwłaszcza nocą, może spaść znacznie poniżej zera. To realne zagrożenie dla zdrowia i życia osób w kryzysie bezdomności.

"Pojęcie solidarności społecznej w czasach pandemii nabrało absolutnie wyjątkowego znaczenia. W ciągu ostatnich miesięcy mogliśmy często na własnej skórze odczuć, jak ważna jest wrażliwość i odpowiedzialność za drugiego człowieka. Nikomu nie jest łatwo, ale powinniśmy pamiętać o tych, których los doświadcza dzisiaj szczególnie. To m.in. osoby zmagające się z kryzysem bezdomności" – podkreśliła minister Marlena Maląg.

Szefowa resortu rodziny zaapelowała o zwracanie szczególnej uwagi na potrzeby tych osób i reagowanie w sytuacji zagrożenia.

"Bądźmy solidarni, nie zostawiajmy drugiego człowieka w potrzebie. Jeżeli widzimy, że ktoś potrzebuje pomocy – reagujmy. Nie bójmy się dzwonić na numery alarmowe: straż miejską, policję czy pogotowie, numer alarmowy – 112. Ten telefon może uratować komuś życie" – przypomniała minister Maląg.

Dodała, że Polacy w ostatnim czasie wielokrotnie udowodnili, że są gotowi do niesienia pomocy tym, którzy tego potrzebują, potrafią się mobilizować i działać wspólnie w sytuacji zagrożenia.(PAP)

Autorka: Olga Zakolska

ozk/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach