25 styczeń 2021

Semeniuk: ok. 150-200 obiektów gastronomicznych otwartych, mimo obostrzeń

fot. PAP
Ok. 150-200 obiektów gastronomicznych otworzyło się, pomimo obowiązujących obostrzeń przeciwepidemicznych - powiedziała w poniedziałek wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk. Dodała, że decyzja o uruchomieniu handlu w centrach może zostać ogłoszona jutro lub pojutrze.
REKLAMA

Wiceminister wskazała, że mimo obowiązujących obostrzeń przeciwepidemicznych otworzyło się około 150-200 lokali gastronomicznych - co jak zaznaczyła - jest znacznie mniejszą liczbą niż zapowiadali w ubiegłym tygodniu przedstawiciele branży. Zaznaczyła, że przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się nie przestrzegać obostrzeń, nie będą mogli skorzystać z pomocy, jaką przewiduje tarcza branżowa i Tarcza Finansowa PFR 2.0. "Środki finansowe z budżetu muszą być kierowane do tych, którzy przestrzegają prawa" - powiedziała w RMF FM Semeniuk.

Pytana, czy decyzje sądów, które orzekły, że sanepid nie ma podstaw do nakładania kar na przedsiębiorców otwierających swoje biznesy, Semeniuk powiedziała, że "są to indywidualne przykłady (...), nie są to wyroki ostateczne". Zaznaczyła też, że rozporządzenie Rady Ministrów na podstawie, którego wprowadzono ograniczenia, jest obowiązującą wykładnią prawną.

Pytana o to, czy zapowiadane od 1 lutego uruchomienie centrów handlowych oznacza, że otwarte mogą zostać też lokale gastronomiczne w galeriach, wskazała, że "innym tematem jest otwarcie gastronomii, a innym otwarcie sklepów". "Otwieramy te pomieszczenia, w których nie dochodzi do kumulacji dużej liczby osób w dłuższym czasie" - zaznaczyła. Dodała, że decyzję o odmrożeniu centrów handlowych pod warunkiem przestrzegania tzw. dodatkowych warunków bezpieczeństwa, może zostać ogłoszona jutro, pojutrze. (PAP)

autor: Ewa Wesołowska

ewes/ skr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chojnicach